ul. Partyzantów 26, 35-234 Rzeszów

Nowoczesna diagnostyka

 

Podstawą skutecznej diagnozy jest wysoce zaawansowany sprzęt technologiczny. W Klinice NaturDent dbamy o bezpieczeństwo pacjentów. W pracowni RTG wykorzystujemy nowoczesne aparaty rentgenowskie o obniżonej dawce promieniowania.

 

Tomografia komputerowa

Badanie o niskim potencjale promieniotwórczym. Nowoczesna tomografia komputerowa jest wykonywana w technologii 3D. Na podstawie wykonanego obrazu dentysta Rzeszów jest w stanie wykryć torbiele, próchnicę, choroby przyzębia oraz nowotwory.

 

Badanie jest wykonywane w specjalnie wyznaczonej pracowni. Tomografia komputerowa jest wykonywana w pozycji stojącej za pomocą specjalnej lampy. Wydzielana przez lampę wiązka przechodzi przez tkanki, a trafiając na ‘przeszkody” ulega osłabieniu. Wszelkie wahania są zapisane przez detektory w głowicy. Mierniki określają moc emitowanej dawki. Na podst. wyliczeń określają  liniowy współczynnik osłabienia promieniowania. Uzyskane w ten sposób wyniki są przetwarzane w formie obrazu gotowego do zapisu.

 

Pantomogram szczęk

Służy ocenie wybranej części twarzoczaszki. Na zdjęciu pantogramem wykonanym przez stomatologa specjalista może ocenić stan: górnych i dolnych zębów, a także położenia kości i tkanek.

Podczas badania stomatolog Rzeszów umieszcza głowę pacjenta tuż pod aparatem. Przy pomocy specjalnej głowicy podtrzymującej uzębienie wiązka lasera RTG przebiega wzdłuż łuków zębowych. Na czas robienia zdjęcia pacjent pozostaje w pozycji nieruchomej.

Badanie to wykorzystywane podczas sprawdzania stanu próchnicy czy skuteczności przebytego leczenia kanałowego.

 

RVG zęba


Radiowizjografia zębów to nowoczesna alternatywa dla tradycyjnego badania rentgenowskiego. Stosowana w rzeszowskiej stomatologii cechuje się dużą większą dokładnością od metod rentgenowskich.

Badanie odbywa się przy użyciu specjalnego czujnika umieszczonego w uzębieniu pacjenta. Po kilku sekundach na monitorze komputera widoczny jest pełny obraz uzębienia. W zależności od potrzeb stomatolog Rzeszów może wydrukować zdjęcie i dołączyć je do karty. Sam sensor jest bezpieczny dla pacjenta i dopasowany do jamy ustnej pacjenta. 

Dodaj swoją ocenę